Justyn Kusztal

Justyn Kusztal

– przede wszystkim zdecydowany fan biegówek. Jest założycielem i właścicielem wypożyczalni i szkoły narciarstwa biegowego Fischer Jakuszyce. Choć zaczynał od zjazdówek, serce oddał narciarstwu biegowemu. Tę miłość zaszczepił mu jego trener jeszcze w dzieciństwie. W życiu imał się różnych zajęć, także pracy w korporacji. Doszedł jednak do wniosku, że nie chce kompromisów i wrócił do swoich korzeni, do biegówek.

Zakładając szkołę i wypożyczalnię, miał przede wszystkim na celu stworzenie miejsca, gdzie sam chciałby zaczynać i kontynuować naukę jazdy na nartach biegowych: „Sprzęt powinien być na najwyższym poziomie podobnie, jak jego serwis.” podkreśla.

Certyfikat ze szkolenia w Austrii

Zaczynając przygodę z biegówkami najprawdopodobniej jeszcze nie wiesz, czego potrzebujesz i co się u Ciebie sprawdzi. To sport techniczny, dlatego Justyn współpracuje z podobnymi sobie pasjonatami, którzy pomogą Ci nie tylko nauczyć się, jak jeździć i robić to w bezpieczny sposób, ale także sprawią, że pokochasz tę dyscyplinę sportową.

Jeśli spytasz go, czy biegówki są dla Ciebie, to z całą pewnością odpowie Ci: tak! Według Justyna to jedna z najbardziej harmonijnie rozwijających ciało aktywności fizycznych. Mogą ją uprawiać ludzie niemal w każdym wieku, ba stosuje się ją w Skandynawii, jako formę rehabilitacji, także u osób z kontuzjami kończyn dolnych. Ogromna wiedza, doświadczenie, także jako zawodnika, znakomita znajomość okolic Jakuszyc, które słyną z tras biegowych, sprawią, że pod jego okiem szybko nauczysz się korzystać z nart biegowych i szybko samodzielnie wyruszysz na zimowe trasy.

Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce