Trasa nart biegowych w Jakuszycach – Orle

IMG-20160117-WA0014

  • Poziom trudności: bardzo łatwy
  • Łatwa i bardzo popularna trasa z Polany Jakuszyckiej do Schroniska Orle.
  • Zobacz na sports-tracker.com

Pomimo dystansu lekko powyżej 10 km, trasa nie jest wymagająca i pokonają ją osoby bez przygotowania kondycyjnego. Wyruszamy z Polany Jakuszyckiej, kierując się w lewo trasą biegnącą przez całą polanę, wzdłuż drogi krajowej w kierunku Czech. Na trasie nie sposób zabłądzić, wystarczy trzymać się głównej drogi. Trasę można podzielić na cztery części.

Pierwsza to odcinek do skrzyżowania z trasą biegnącą wokół góry Koziniec, fragment głównie płaski lub lekko się wznoszący. Druga to łagodny zjazd do samego Schroniska Orle, frajda dla wszystkich. W schronisku odpoczywamy i uzupełniamy stracone kalorie. Dla dbających o „hydrobalans” – można skosztować bardzo znanego napoju izotonicznego “Walońskie” 🙂

Droga powrotna może być nieznacznie trudniejsza – nie ukrywajmy – napoje energetyczne czasem rozleniwiają 🙂. Trzecia część trasy biegnie lekko pod górę – to ten odcinek, którym wcześniej zjeżdżaliśmy do schroniska. Po dotarciu do skrzyżowania pozostaje nam do pokonania jeszcze czwarta część drogi – około 3 km, lecz w większości po płaskim terenie. Minusem tej trasy jest duża liczba osób na całej jej długości i kolejki w schronisku po izotoniki.

info_outlineCzas przejazdu trasy zależy od umiejętności technicznych, kondycji fizycznej i panujących warunków atmosferycznych. Prosimy wziąć pod uwagę, że wskazany na naszej stronie czas pokonania trasy, to czas jakiego potrzebował nasz instruktor, stąd może on się różnić od czasu, którego Państwo potrzebują na pokonanie tej trasy.
Download file: narciarska-trasa-biegowa-jakuszyce-orle.gpx

To też cię zainteresuje

Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce