Trasa nart biegowych w Jakuszycach – Orle

IMG-20160117-WA0014

  • Poziom trudności: bardzo łatwy
  • Łatwa i bardzo popularna trasa z Polany Jakuszyckiej do Schroniska Orle.
  • Zobacz na sports-tracker.com

Pomimo dystansu lekko powyżej 10 km, trasa nie jest wymagająca i pokonają ją osoby bez przygotowania kondycyjnego. Wyruszamy z Polany Jakuszyckiej, kierując w lewo trasą biegnącą przez całą polanę, wzdłuż drogi krajowej w kierunku Czech. Na trasie nie sposób zabłądzić, wystarczy trzymać się głównej drogi. Trasę można podzielić na cztery części.

Pierwsza to odcinek do skrzyżowania z trasą biegnącą wokół góry Koziniec, odcinek głównie płaski lub delikatnie się wznoszący. Drugi odcinek to łagodny zjazd do samego Schroniska Orle, frajda dla wszystkich. W schronisku odpoczywamy i uzupełniamy stracone kalorie, można skosztować bardzo znanego napoju izotonicznego “Walońskie” 🙂

Droga powrotna która jest delikatnie trudniejsza, napoje energetyczne czasem rozleniwiają 🙂 Trzecia część trasy to odcinek lekko pod górę, ten którym zjeżdżaliśmy do schroniska. Po dotarciu do skrzyżowania pozostaje nam do pokonania czwarty odcinek około 3 km, lecz w większości po płaskim terenie. Minusem tej trasy jest duża ilość osób na całej jej długości i kolejki w schronisku po izotoniki.

info_outlineCzas przejazdu trasy zależy od umiejętności technicznych, kondycji fizycznej i panujących warunków atmosferycznych. Prosimy wziąć pod uwagę, że wskazany na naszej stronie czas pokonania trasy, to czas jakiego potrzebował nasz instruktor, stąd może on się różnić od czasu który Państwo potrzebują na pokonanie tej trasy.
Całkowity dystans: 10257 m
Najwyższy punkt: 947 m
Najniższy punkt: 881 m
Wyskokość podjazdów: 180 m
Wysokość zjazdów: -171 m
Łączny czas: 00:45:36
Pobieranie

To też cię zainteresuje

Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce