Instruktor narciarski PZN Damian Marcinkowski

Damian Marcinkowski

– na zajęciach w podstawówce miał do wyboru albo zajęcia na sali gimnastycznej albo narty. Wybrał narty. Dużo startował, a specjalizował się w biatlonie. Miał długą przerwę i obecnie, jak mówi, jest „szybkim turystą”, ale miłość do rywalizacji wróciła. Damian startuje w amatorskich zawodach, 3 razy wygrał mistrzostwa Polski w biatlonie właśnie dla amatorów, w Biegu Piastów na dystansie 30 km zajął 12 miejsce. W sezonie zimowym narty ma na nogach codziennie.

7 lat temu zdobył uprawnienia instruktorskie i od tego czasu uczy, co sprawia, że cała zimę spędza w Jakuszycach. Szkoli zarówno dzieci, jak i dorosłych. Długoletnie doświadczenie pozwala mu szybko rozpoznawać potrzeby kursantów: „Spotykam na swojej drodze bardzo różnych uczniów. Są ludzie którzy mają świetną koordynację i po godzinie jadą w trasę, ale są i tacy, którzy wymagają więcej uwagi i troski. Wtedy godzina to minimum. Trening zawsze jest ustawiany pod ucznia, pokazujemy ćwiczenia i po paru dniach samodzielnej pracy wracamy do wspólnych zajęć. Bywa też tak, że trenujemy bez przerwy. Zaczynamy od klasyka. Łyżwa jest dla osoby zaawansowanej, a i tak pierwsza lekcja to lekcja rozpaczy, na dobrą łyżwę trzeba zapracować, ale satysfakcja jest ogromna” opowiada.

Damian poza jazdą na nartach trenuje skoki BMXem na rampie, jeździ zwykłym rowerem i na nartorolkach – w tym ostatnim przypadku doszkala swoją technikę.

Zapraszamy na zajęcia do Damiana!

Zarezerwuj szkolenie z instruktorem Damian Marcinkowski

Krok 1: Data szkolenia
Krok 3: Dane kontaktowe
 Po dokonaniu rezerwacji otrzymają państwo potwierdzenie z numerem rezerwacji na podany w formularzu adres e-mail. W razie braku potwierdzenia prosimy o niezwłoczny kontakt
Proszę czekać.... Wysyłam...
Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce