biathlonistka Olja Stefanyshyn

Olja Stefanyshyn

Biegówki to w jej przypadku rodzinna dyscyplina. Tata był trenerem, a mama zawodniczką. Nic więc dziwnego, że narty pierwszy raz założyła, gdy skończyła 2 lata, a pierwszy poważny trening odbyła już w wieku 6 lat. Ciężka praca i poświęcenie opłaciły się. W 2007 roku stała się członkinią kadry narodowej w biegach narciarskich, a potem w biathlonie. Startowała w juniorskich zawodach Mistrzostw Świata i Europy, zdobywała złote medale na Mistrzostwach Polski, Bułgarii, Ukrainy a także w krajach Bałkańskich.

W 2018 roku Olja ukończyła studia na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Kultury Fizycznej. Obecnie jest Magistrem Wychowania Fizycznego i Sportu o specjalizacji nauczyciel wychowania fizycznego, trener.

Olja lubi uczyć: „Przyjemność sprawia mi praca z dziećmi i dorosłymi szczególnie, gdy stawiają pierwsze kroki na nartach. Potrafię poprawić technikę biegu osób zaawansowanych i średniozaawansowanych . Na zajęciach chcę pokazać wszystkim, że narty to cudowna możliwość aktywnego odpoczynku, zabawa, utrzymanie zdrowia i kondycji, sposób na oderwanie się od problemów życia codziennego, a co najważniejsze mile spędzony czas”.

Poza biegówkami Olja trenowała również sztuki walki, pływanie, triathlon oraz lekką atletykę. Zapraszamy na zajęcia do Olji!

Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce