biathlonistka Olja Stefanyshyn

Olja Stefanyshyn

– biegówki to w jej przypadku rodzinna dyscyplina. Tata był trenerem, a mama zawodniczką. Nic więc dziwnego, że narty pierwszy raz założyła, gdy skończyła 2 lata, a pierwszy poważny trening odbyła już w wieku 6 lat. Ciężka praca i poświęcenie opłaciły się. W 2007 roku stała się członkinią ukraińskiej kadry narodowej w biegach narciarskich, a potem w biathlonie. Startowała w juniorskich zawodach Mistrzostw Świata i Europy, wielokrotnie była mistrzynią Ukrainy, zdobywała złote medale również na Mistrzostwach Polski, a także w Mistrzostwach Bułgarii.

W 2018 roku Olja ukończyła studia na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Kultury Fizycznej we Lwowie. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu na Katedrze Sportów Zimowych chcąc zostać trenerem.

Olja lubi uczyć: „Przyjemność sprawia mi praca z dziećmi, szczególnie, gdy stawiają pierwsze kroki na nartach, ale równie dobrze radzę sobie z osobami starszymi. Na zajęciach chcę pokazać wszystkim, że narty to cudowna możliwość aktywnego odpoczynku, zabawa, utrzymanie zdrowia i kondycji, sposób na oderwanie się od problemów życia codziennego, a co najważniejsze mile spędzony czas”.

Poza biegówkami Olja trenowała również sztuki walki, pływanie, triathlon oraz lekką atletykę. Zapraszamy na zajęcia do Olji!

Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce