biathlonistka Olja Stefanyshyn

Olja Stefanyshyn – absolwentka Uniwersytetu Kultury Fizycznej we Lwowie


Narty są ważną częścią mojego życia i rodzinną tradycją . Pierwszy raz założyłam je w wieku 2 lat a kiedy miałam 6 lat uczestniczyłam w pierwszym treningu.
Na swoim koncie mam liczne sukcesy w zawodach krajowych i zagranicznych. Od 2007 roku byłam członkinią ukraińskiej kadry narodowej w biegach narciarskich, a następnie w biathlonie.

Reprezentowałam Ukrainę na Mistrzostwach Świata i Europy Juniorów w tych dyscyplinach. Wielokrotnie byłam mistrzynią Ukrainy, zdobywałam złote medale na Mistrzostwach Polski, jestem również złotą medalistką Mistrzostw Bułgarii.

W 2018 roku ukończyłam Studia na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Kultury Fizycznej we Lwowie. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu na Katedrze Sportów Zimowych specjalizacja – trener. Przyjemność sprawia mi praca z dziećmi, a szczególnie uczyć je pierwszych kroków na nartach. Doskonale radzę sobie również z osobami starszymi. Na zajęciach chcę pokazać wszystkim, że narty to cudowna opcja aktywnego odpoczynku, zabawa, utrzymanie zdrowia i kondycji ciała, sposób oderwania się od problemów życia codziennego, a co najważniejsze mile spędzony czas.

Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce