Michał Luch

– to nietypowy członek zespołu Fischer Jakuszyce. Dlaczego? Ponieważ Michał nie lubił kiedyś sportów zimowych… Całe szczęście to się zmieniło. Przez długi czas uprawiał narciarstwo zjazdowe, a potem zakochał się w snowboardzie. Do momentu, aż spróbował biegówek. Na początku nie zaskoczyło. Styl klasyczny był zbyt mało dynamiczny dla energicznego Michała. Dopiero, gdy odkrył „łyżwę”, stwierdził, że to jest to.

Certyfikat ze szkolenia w Austrii w 2017r.

Jeżdżąc na nartach warto wiedzieć nieco o sprzęcie, którego się używa – narciarstwo jest sportem technicznym. Michał włożył dużo starań i pracy, włącznie z wyjazdami na szkolenia do Austrii, żeby zgłębić tę tematykę. Nie jest mu zatem obca budowa nart, ich funkcje, to jak prawidłowo na nich się poruszać, ani jak narty dopasować: „Najważniejsze w doborze nart to kwestia pytań: na jakim etapie jesteśmy, czego oczekujemy, czy chcemy się rozwijać, czy niedzielnie wyskoczyć na spacer.” podpowiada Michał. „Biegówki zmieniają się z roku na rok, zwłaszcza design. Jest to tak widoczne, że na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie stwierdzić, z jakiego sezonu jest narta, ale do tego zmienia się także jej struktura, budowanie, wiązania. Obecnie te zmiany są tak szybkie, że z jednego roku na drugi można odczuć różnicę w użytkowaniu”.

Michał poza tym, że jest ekspertem w dziedzinie doboru i budowy nart biegowych, to jeszcze znakomicie fotografuje. Przez długi czas współpracował z Biegiem Piastów wykonując dla niech relacje zdjęciowe. W kwestiach technicznych, zapraszamy do Michała!

Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce