Adrian Gromyko

Swoją przygodę ze sportem rozpocząłem w wieku 5/6 lat zaczynając od biegania na nogach z ojcem. Moim pierwszym sportem, który zacząłem uprawiać były zapasy, jednak po 3/4 latach w 3 klasie podstawówki zmieniłem dyscyplinę właśnie na biegi narciarskie.

Na początku biegówki były zabawą, kiedy poszedłem do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie zacząłem traktować ten sport poważniej.

W swojej karierze stanąłem ponad 200 razy na podium zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych, a moimi największymi sukcesami są:

  • 7 miejsce w Open na 30 km stylem łyżwowym.
  • brązowy medal ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w sprincie zespołowym (2017)
  • vice-mistrzostwo Polski w biegach na nartorolkach 2016/2015/2014
  • brązowy medal Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach 2014/2015
  • 3-cie miejsce klasyfikacji generalnej pucharu polski na nartorolkach 2014/2015
  • 60-te miejsce na 50km w Biegu Piastów

W tym roku zostałem wybrany, jako serwismen Kadry Polski Seniorów i Seniorek w biathlonie na zawodach rangi IBU, co jest dla mnie dużym wyróżnieniem.

W narciarstwie biegowym i biathlonie, bardzo duże znaczenie odgrywa przygotowanie nart, może zdecydować o sukcesie profesjonalisty, czy większej przyjemności z jazdy amatora. Ich dostosowanie do panujących na trasie warunków, wymaga dużej wiedzy nie tylko o smarach i parafinach, ale również o strukturze śniegu, temperaturze, poziomu wilgotności i innych czynnikach. Jest to niemałe wyzwanie, ale również to, co sprawia, że jest to zajęcie interesujące.

Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce