Trasa nart biegowych w Jakuszycach – Koziniec

IMG-20160117-WA0014

  • Poziom trudności: średni
  • Trasa o średnim stopniu trudności, do pokonania na dwa sposoby.
  • Zobacz na sports-tracker.com

Mimo że suma wzniesień będzie taka sama, niezależnie w którą stronę będziemy pokonywać objazd wokół „Kozińca”, to wersja widoczna na wykresie jest bardziej wymagająca. Dystans 18,5 km i prawie 900 metrów przewyższenia też da się we znaki. Startujemy z Polany Jakuszyckiej, kierując się w lewo, w kierunku Schroniska „Orle”. Pierwsza część dystansu, do skrzyżowania na „Dziale Izerskim” to odcinek prawie płaski, dobry fragment na rozgrzewkę.

Od „Działu Izerskiego” do „Orlego” mamy jeszcze łatwiej, bo cały czas z górki. Pierwszy, wymagający wysiłku podbieg, czeka nas od schroniska, gdzie skręcamy w lewo na trasę biegnącą zakolem przez łąkę.

Teraz przez 2 km trasa jest interwałowa, krótkie podbiegi i zjazdy na zmianę, zakręty i ładne widoczki. Po dwóch kilometrach i krótkim ostrym zjeździe, dojeżdżamy do 2,5-kilometrowego wypłaszczenia, świetny fragment do szlifowania techniki jazdy łyżwą. Po dojechaniu do skrzyżowania ze szlakiem prowadzącym do Harrahova, jedziemy w lewo główną trasą. Droga zaczyna się łagodnie wznosić i mamy przed sobą 5 km męczącego podbiegu, może nie bardzo stromego, jednak jego długość robi swoje 🙂 Po dotarciu do skrzyżowania na „Dziale Izerskim”, skręcamy w prawo i pozostaje nam 3 km prawie płaskiej trasy do „Polany Jakuszyckiej”.

Jadąc w odwrotnym kierunku, podbiegi są o większym nachyleniu, ale krótsze. W naszej wspólnej opinii nie dają się tak mocno odczuć i łatwiej się tę trasę pokonuje. Dodatkowo schronisko mamy na trasie po 1/4 dystansu, więc jakoś chętniej się odpoczywa i uzupełnia niedobory w organizmie 🙂

info_outlineCzas przejazdu trasy zależy od umiejętności technicznych, kondycji fizycznej i panujących warunków atmosferycznych. Prosimy wziąć pod uwagę, że wskazany na naszej stronie czas pokonania trasy, to czas jakiego potrzebował nasz instruktor, stąd może on się różnić od czasu, którego Państwo potrzebują na pokonanie tej trasy.

Download file: trasa biegowa jakuszyce koziniec.gpx

To też cię zainteresuje

Wszelkie prawa do zamieszczonych tutaj treści są zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania ich pod jakąkolwiek postacią w całości lub w częściach bez pisemnej zgody FischerJakuszyce